Inwestycje małego ryzyka – czy istnieją?

Niewielkie ryzyko inwestycyjne to marzenie każdego inwestora, który chciałbym pomnożyć swój kapitał. Decydując się na inwestycje, trzeba pamiętać, że ryzyko niepowodzenia istnieje zawsze. Inwestycje można podzielić na trzy rodzaje. Inwestycje niskiego ryzyka, średniego oraz wysokiego. Najwięcej można oczywiście zarobić na inwestycjach wysokiego ryzyka. Natomiast najniższy zysk osiąga się, inwestując np.: w lokaty bankowe. Gwarantowane 2% bez ponoszenia ryzyka. Oprócz lokat bankowych inwestycjami niskiego ryzyka są projekty obywatelskie. Istnieją na rynku firmy, które oferują możliwość zainwestowania np.: 30 000 PLN na 10% w skali roku.

Z zainwestowanych środków budowane są np.: nieruchomości, które następnie sprzedaje się ze sporym zyskiem. Zwrot z inwestycji jest dzielony w proporcjonalny sposób pośród wszystkich udziałowców. W przypadku tego typu inwestycji wartość wybudowanych nieruchomości jest średnio 40% wyższa od nakładów, jakie zostały poniesione na budowę. Przykładem, który dobrze obrazuje, jak wygląda zysk z inwestycji obywatelskiej w nieruchomości, można zobrazować na nieruchomościach. Inwestorzy finansują budowę 24 domów. Koszt budowy domów wynosi np.: 10 mln PLN. Cena sprzedaży wynosi np.: 14 mln PLN.

Do podziału dla inwestorów zostaje około 4 mln PLN minus podatek. Mieszkania takie można także sprzedać po cenie niższej np.: z zyskiem 3mln PLN co pozwala na szybką sprzedaż nieruchomości. Ryzyko, że nieruchomości się nie sprzedadzą, jest niewielkie z racji na możliwości dostosowania cen, które pozwolą na zakup nieruchomości. Dość ciekawym sposobem inwestowania pieniędzy są np.: udziały w spółkach wytwarzających np.: energię elektryczną. Mowa tutaj o małych elektrowniach wiatrowych, które produkują tani prąd, po czym odprowadzają go do ogólnej sieci w korzystnej cenie.

Zysk ze sprzedaży prądu dzielony jest na wszystkich udziałowców spółki proporcjonalnie do wielkości udziałów. Zysk z takiej elektrowni wypłacany jest raz w roku nawet przez 25 lat. Inwestycja taka może być stałym źródłem dochodu przez wiele lat. Jest to dobra inwestycja, która pozwala pomnażać kapitał np.: na emeryturę. Inwestując np.: 300 000 PLN na 10% w skali roku pozwala, osiągać zyska na poziomie 30 000 PLN rocznie. Po okresie 25 lat zwrot może wynieść nawet 750 000 PLN. W połączeniu pozwala to odłożyć na emeryturę ponad 1050 000 PLN.

Tego typu metody inwestowania niosą za sobą niewielkie ryzyko, które wynika z dużej rentowności inwestycji. Udziały w takiej spółce można oczywiście odsprzedać innemu inwestorowi w dowolnym momencie. Jak widać inwestycje małego ryzyka, istnieją i mimo wielu negatywnych opinii mają się całkiem dobrze. Nowe formy inwestowania pieniędzy pozwalają na odejście od inwestycji na niskim poziomie opłacalności bez ponoszenia dużego ryzyka.

computer gamesPozycjonowanie strongame computer meble antyki druk plakatów Warszawa elewacja z kamienia kurier Kraków domy energooszczędne Poznań Laryngolog Wrocław prywatnie Rzeczoznawca nieruchomości Wrocław dzierżawa ekspresów do kawy usługi geodezyjne Wrocław Elewacje Śląskie dyspensery dla hoteli montaż klimatyzacji Warszawa gotowe projekty ogrodówinwentaryzacja budynku Druk fototapet rozliczenie podatku w NorwegiiDj na wesele Poznań Wodzirej wesele Warszawa detektyw Gdańsk domy z drewna podkarpackie Projektowanie wnętrz Gdańsk, Gdynia, Sopot, Trójmiasto montaż klimatyzacji warszawa Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki fotograf Nowy Sącz wynajem apartamentów Gdańsk Haustüren aus Polen rehabilitant prywatny detektyw Warszawa fotografia ślubna Łódź wypożyczalnia aut Wrocław tanio android tworzenie aplikacji budownictwo jednorodzinne Kraków dj warszawa http://wypozycjonowani.com.pl/ http://wypozycjonuj.com/ http://pierwszastrona.eu/ http://twoj-partner.eugeodeta łódź morela naturalna rowerowe wyprawy przewóz osób Warszawa dentist Cracow Pozycjonowanie stron www Warszawa Oczyszczalnie przydomowe z montażem oczyszczalnie biologiczne rejs statkiem
REKLAMA: dom pogrzebowy warszawaKatalog firm polskichpuchary sportowe mieszkania nad morzem na sprzedaż Sprzedaż apartamentów blisko morza świnoujścieKomornik sądowy kontener na gruz warszawa kolorowe skarpetkihotele na kaszubach izolacja natryskowahydroizolacjazakład pogrzebowy śródmieściesprężyny nierdzewneserwis volvo warszawarental odzieży roboczejbiała bielizna koronkowapochłaniacz wilgoci do butówbilety na Real Madrytirygatory dentystycznemeble do sypialnigadżety firmoweCynkowanieprotetyka krakówgrzejnik dekoracyjnyadwokat gdańskadwokat warszawaaurora borealiszakład pogrzebowy warszawahaki holowniczeagregat do malowaniaPrywatny dom opieki WarszawaŻaluzje skórzane warszawakapsułki do praniaklej termotopliwy top restaurants in warsaw busy rzeszów holandia caseinate

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: skup płyt winylowych leasing samochodowy usługi it dla firm kierunki medyczne lubelskie Szkolenia BHP Porady prawne Kadry Oświata Książki specjalistyczne Pomoc psychologiczno-pedagogiczna Rośliny ogrodowe Książki szkolne matura Meble Warszwa http://Iqmedycyna.pl Dentysta Warszawa Odszkodowanie OC