Cztery porady jak uratować związek

Dopadł Was kryzys w związku? Od jakiegoś czasu się nie dogadujecie? Jeśli zamiast rozmawiać coraz częściej krzyczycie albo macie ciche dni to warto zastanowić się dobrze nad kondycją związku. Uciekanie od problemów niczego nie naprawi, może jedynie pogorszyć sprawę. Oto cztery porady jak uratować każdy związek  – bo o miłość zawsze warto walczyć!

Rozmowa

W każdym związku najważniejsza jest rozmowa. Jak macie znaleźć wspólnie przyczynę problemów skoro nie rozmawiacie? Możecie umówić się, że na jeden wieczór zawieszacie broń i najpierw jedno z Was mówi o wszystkim, co Was boli, a następnie drugie. Pamiętajcie, nie wolno Wam sobie przerywać. Najważniejsze to pozwolić partnerowi i sobie na szczerość. Nie bójcie się gorzkich słów, zwracajcie jedynie uwagę na to, żeby się nie obrażać. Szacunek w związku to podstawa, nie wyzywajcie ani nie obrażajcie osoby, która nie raz mówiła, że kocha.

Wspólny czas

Wiele związków przeżywa kryzys z powodu braku czasu. Nie mamy dla siebie czasu, zawsze stawiamy na pierwszym miejscu coś lub kogoś innego. Brak wspólnie spędzonego czasu powoduje, że zaczynamy się od siebie oddalać, a nasze życie coraz bardziej toczy się obok, a powinno biec tym samym torem. Jeśli więc przyczyną kryzysu jest brak czasu to najlepsze co możecie zrobić to…spędzać go ze sobą jak najwięcej. Oczywiście warto pamiętać żeby nie przesadzić, nie chodzi przecież o to, żeby nagle zamienić się w papużki nierozłączki. Na początek ustalcie dwa wieczory w tygodniu, które spędzacie razem. Może kino, spacer albo wieczór z winem i filmem?

Terapia

Jeśli czujecie, ze utknęliście w martwym punkcie i nie wiecie co jest przyczyną kryzysu w waszym związku, wtedy najlepiej postawić na wizytę u terapeuty. Terapeuta pomoże wam spojrzeć na problem z dystansem, dotrze do przyczyny kryzysu i podpowie co możecie zrobić, żeby uratować związek. Na terapii liczy się szczerość i chęć ratowania związku, bez tego nawet najlepszy terapeuta nie będzie w stanie wam pomóc.

Nauka odpuszczania

Warto pamiętać, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. To znaczy, że mamy prawo do błędów. Jeśli na każdym kroku wypominamy partnerowi jego błędy, wytykamy nawet najmniejsze potknięcie, wtedy prędzej czy później doczekamy się kryzysu w związku. Kochamy się, więc powinniśmy być dla siebie wyrozumiali.

Dodaj komentarz