Do biegania jeden krok – co powinniśmy mieć, żeby zacząć biegać?

Od dawna marzysz o tym, żeby zacząć biegać, ale nie masz pojęcia jak się do tego zabrać? A może po kilku nie udanych próbach adidasy zamieszkały na dnie szafy? Jeśli do tej pory Ci się nie udało, to wcale nie znaczy, że już nigdy się nie uda. Bieganie jest łatwiejsze, niż myślisz , a wszystko jest kwestią dobrej odpowiedzi na pytanie: co powinniśmy mieć, żeby zacząć biegać?

Bieganie jest jedną z najzdrowszych aktywności fizycznych. Oczywiście chodzi o bieganie na świeżym powietrzu, bieganie na bieżni również jest zdrowe, ale brakuje elementu najważniejszego, czyli dotleniania płuc właśnie świeżym powietrzem. Poza tym, warto postawić na bieganie, ponieważ jako jeden z niewielu sportów angażuje praktycznie wszystkie mięśnie ciała. Można powiedzieć, że podczas biegania ruszamy się…cali. Dodatkowo, dzięki temu, że wdychamy głęboko powietrze, poprawiamy wydajność płuc.

Dlaczego warto zacząć biegać ? – korzyści z biegania

Już po kilku tygodniach biegania zauważymy, że nie męczymy się tak bardzo, łatwiej nam będzie wejść po schodach, podbiec do autobusu, albo donieść do domu siatki z ciężkimi zakupami. Co za tym idzie, dostaniemy zastrzyk energii. Dokładnie tak „działa” uprawianie sportu – energia, którą poświęcamy na aktywność fizyczną wraca do nas w dwójnasób. Dlatego zwróci nam się każda chwila, którą poświęciliśmy na uprawianie sportu, nam i naszemu zdrowiu.

Oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych, dzięki bieganiu wyszczuplimy swoją sylwetkę i pozbędziemy się zbędnych kilogramów. Zmieni się wygląd całego naszego ciała, nie tylko nóg czy brzucha. Poprawie ulegnie stan cery, a my sami poczujemy się lepiej we własnej skórze.

Poza tym, uprawianie sportu powoduje wytwarzanie endorfiny, czyli hormonu szczęścia. Ćwicząc, stajemy się szczęśliwsi – to fakt!

Jak zacząć biegać?

Zanim zaczniemy biegać musimy przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt sportowy. Mowa tutaj o sportowych butach, odzieży do biegania i dobrym bidonie na wodę.

Buty do biegania powinny nie tylko ładnie wyglądać, ale przede wszystkim być wygodne i odpowiednio układać się na stopie. Najlepiej kupić je w sklepie sportowym, gdzie doradca fachowym okiem oceni, czy wybraliśmy odpowiednie buty.

Podobnie rzecz się ma z odzieżą do biegania. Dobre ubranie sportowe pozwala skórze oddychać, nie obciera nas i nie uciska. Jeśli już kupujemy taką odzież, to najlepiej zdecydować się za komplet – bluzka, spodnie i bluza.

Nie ma mowy o bieganiu, jeśli nie postawimy na odpowiednie nawodnienie. Dobry bidon to podstawa, jeśli nie chcemy odwodnić się i niepotrzebnie zmęczyć. Bieganie na początku na pewno da nam w kość, po co marnować cenną energię przez brak wody?

Dodaj komentarz