Dobre Cv w trzech krokach

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że to nasze Cv w dużej mierze decyduje o tym, czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, a nawet o naszym zatrudnieniu. Dlatego warto naprawdę przyłożyć się do napisania Cv i zwiększyć swoje szansę na zdobycie idealnej pracy. Jak jednak się do tego zabrać?

Dobre Cv to tak naprawdę Cv treściwe, schludne i nieprzeładowane informacjami. Co to jednak oznacza w praktyce?

Treściwe Cv

W swoim Cv zdecydowanie powinniśmy uwzględnić nasze wykształcenie, doświadczenie zawodowe oraz wypisać umiejętności i zdobyte certyfikaty. Warto wspomnieć czy posiadamy prawo jazdy oraz inne przydatne w danej pracy dokumenty. To bardzo ważne, żeby niczego nie pominąć – nie wiemy która informacja zainteresuje naszego potencjalnego przyszłego pracodawcę. Dobrze opisać też swoje zainteresowania, ale pamiętajmy, że piszemy zgodnie z prawdą. Nie ma sensu pisać, że interesujemy się filmami motywacyjnymi, jeśli nigdy żadnego nie obejrzeliśmy. Pracodawca na pewno doceni naszą szczerość i chętnie porozmawia z nami o naszym prawdziwym hobby.

Schludne Cv

Niektórym osobom się wydaje, że kolorowe Cv na pewno przyciągnie wzrok rekrutera albo przyszłego szefa, więc nie żałują kolorów ani dodatkowych graficznych elementów. Niestety, prawda jest zupełnie inna. Osoby, które rekrutują pracowników do pracy takie Cv z góry odrzucają, głównie dlatego, że takie dokumenty są nieczytelne i niezbyt poważnie świadczą o ich autorze. Najlepiej wyglądają Cv schludne, klasyczne, jednokolorowe, ewentualnie z jednym dodatkowym kolorem.

Cv nieprzeładowane informacjami

Tworząc Cv nie popełnijmy jednego z najgorszych błędów – nie przeładujmy dokumentu informacjami. Pracodawcy nie interesują nasze pierwsze studenckie prace ani którą skończyliśmy podstawówkę. Nie musimy też wypisywać, że umiemy korzystać z komputera albo opisywać tematu pracy magisterskiej. Jeśli pracodawca będzie zainteresowany takimi informacjami to na pewno zapyta o nie na rozmowie kwalifikacyjnej.

Dodaj komentarz