Fryzury z długich włosów

Długie włosy są piękne, ale potrafią być też bardzo problematyczne. Wymagają nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale przede wszystkim pewnych umiejętności manualnych. Oto kilka podpowiedzi jakie fryzury robić z długich włosów żeby zawsze wyglądać dobrze.

Długie włosy to zarówno błogosławieństwo i przekleństwo dla wielu kobiet. Wszystko wynika z tego, że tylko nieliczne panie zostały obdarzone pięknymi włosami, z którymi niewiele trzeba robić.  Większość kobiet musi niestety sporo się napracować żeby włosy wyglądały świeżo i ładnie każdego dnia. Są jednak pewne fryzury, dzięki którym włosy nie tylko będą wyglądały efektownie, ale i zaoszczędzą nam sporo czasu przy porannych przygotowaniach.

Warkocz klasyczny

Klasyczny warkocz to fryzura łatwa i jej zrobienie nie powinno sprawiać żadnego problemu. Włosy dzielimy na trzy części, a potem splatamy naprzemiennie. Można go zrobić na środku głowy albo po bokach, luźniej lub ciaśniej. Jeśli mamy cienkie włosy, to lepiej postawić na warkocza luźniejszego, np. z boku głowy. W przypadku gęstych włosów najlepiej będzie wyglądała klasyczna wersja warkocza na środku głowy.

Warkocz typu kłos

Warkocz – kłos to jedna z najlepszych fryzur z długich włosów. Będzie wyglądał efektowanie na każdym typie włosów i w każdej kombinacji. Włosy dzielimy na dwie części i przeplatamy. Kłos będzie idealną fryzurą na bardziej oficjalne okazje np. ślub, ale świetnie sprawdzi się też na co dzień. W przypadku trudności ze zrobieniem kłosa z tyłu głowy, możemy przerzucić długie włosy do przodu i wtedy zapleść warkocza.

Luźny kok

Luźny kok na głowie to hit ostatnich sezonów. To fryzura uniwersalna, którą w każdej chwili można dowolnie zmodyfikować albo poprawić. Najpierw włosy zwijamy w rulon i okręcamy go na głowie. Możemy zrobić koka na czubku głowy, z tyłu albo dwa koki po bokach. Żeby kok wyglądał ciekawiej można wypuścić z niego kilka strąków.

Kok na czubku głowy

Kok na czubku głowy z części włosów to fryzura dla odważnych kobiet. Zbieramy włosy z góry, zwijamy w rulon i zakręcamy na czubku, a pozostałą część włosów zostawiamy rozpuszczoną. To fryzura kojarząca się z luzem i wiosną, świetnie uzupełniająca codziennie stylizacje. Taką fryzurę bardzo łatwo zrobić na długich włosach, wygląda niezobowiązująco i zawsze modnie.

Dodaj komentarz