Jak dbać o długie włosy?

Masz długie włosy, o których zawsze marzyłaś, ale ich pielęgnacja sprawia Ci wiele trudności? Nic dziwnego, długie włosy są bardzo wymagające i często to, co sprawdza się w przypadku włosów krótkich lub półdługich, tutaj nie ma żadnego zastosowania. Zawsze najlepiej znaleźć własna metodę, jednak jest kilka rzeczy, o których każda posiadaczka włosów długich powinna pamiętać.

Długie włosy to najczęściej efekt lat zapuszczania, pielęgnacji i łez wypłakanych podczas prób znalezienia sposobu na ich okiełznanie. Naprawdę rzadko zdarzają się włosy idealnie proste, które same się układają. Podobnie jest ze skórą głowy, jeśli mamy problem z tym, że nasza szybko się przetłuszcza, wtedy dochodzi nam kolejne zmartwienie. Posiadaczki krótkich włosów i szybko przetłuszczającej się skóry głowy po prostu myją i układają włosy codziennie. W przypadku długich włosów robi się to nieco bardziej problematyczne. Takie włosy po umyciu schną dłużej, ciężej je też ułożyć. Jak więc dbać o długie włosy, żeby nie tracić czasu ani pieniędzy na ciągłym szukaniu idealnych kosmetyków?

Po pierwsze, przede wszystkim trzeba zadbać o skórę głowy. Świetnie sprawdzą się delikatne szampony i odżywki przeznaczone specjalnie do skóry głowy. Najpierw myjemy włosy szamponem rozcieńczonym w kubku z wodą, a później wcieramy odżywkę w samą skórę głowy. Trzymamy kilka minut i zmywamy. W razie potrzeby czynność możemy powtórzyć. Masaż głowy poprawi krążenie i pobudzi włosy do wzrostu.

Po drugie, koniecznie zainwestujmy w dobrą maskę do włosów. Długie włosy potrzebują tego, żeby regularnie, minimum dwa razy w tygodniu, nakładać na nie maskę. Włosy suche potrzebują maski nawilżającej, zniszczonym przyda się maska do włosów odwodnionych i podatnych na uszkodzenia. Najlepiej nałożyć maskę na całą długość włosów (omijamy skórę głowy), włosy związać, nałożyć czepek i potrzymać maskę około godziny.

Po trzecie, długie włosy potrzebują olejowania. Pod tą nazwą kryje się cały proces nakładania olejów na włosy. Tak naprawdę nie ma jednego najlepszego oleju, ale bardzo dobrze sprawdza się olej kokosowy i arganowy. Olej nakładamy od połowy włosów, trzymamy kilka godzin, emulgujemy odżywką i spłukujemy. Najlepiej powtarzać to dwa razy w tygodniu. Oleje mają za zadanie nawilżyć i wygładzić włosy, dzięki temu będą bardziej podatne na układanie i zaczną wyglądać zdrowiej.

Dodaj komentarz