Jak dobrze wyglądać na zdjęciu?

W dobie technologii cyfrowej można powiedzieć, że żyjemy w internecie. To znaczy, że nasze życie w dużej mierze odbywa się w trybie online. Mamy konta w mediach społecznościowych, Facebook, Instagram, Twitter to dla nas chleb powszedni. Nic więc dziwnego, że wielu osobom sen z powiek spędza problem: jak dobrze wyglądać na zdjęciu?

Nie każdy z nas wygląda na co dzień jak Angelina Jolie albo Brad Pitt. Nie dlatego, że mamy jakieś niedostatki w urodzie. Mało tego, nikt nie wygląda tak, jak na zdjęciach w kolorowych gazetach. Wiemy, że wszystko to zasługa retuszu i wytężonej pracy grafików. Jednak przeglądając zdjęcia znajomych i przyjaciół w mediach społecznościowych często mamy wrażenie, że wyszli oni na zdjęciach wyjątkowo dobrze.

To całkowicie normalne, że chcemy dobrze się prezentować na zdjęciach i jak najlepiej wypaść w mediach społecznościowych. Nasz internetowy profil to niejako nasza wizytówka online. Zatem oto kilka podpowiedzi jak dobrze wyglądać na zdjęciu. Aparaty w dłoń i do dzieła!

 Szczery uśmiech to podstawa!

Udane zdjęcie to szczerze zdjęcie. A co może być bardziej szczerego niż uśmiech? Uśmiechajmy się najpiękniej jak tylko potrafimy, niech śmiech obejmie także nasze oczy. Jeśli mamy małe usta nie musimy pokazywać zębów. Nie popełnijmy też faux pas w stylu kaczych dzióbków, na zdjęciach prezentuje się to strasznie. Natomiast jeśli chcemy zrobić zdjęcie bardziej nostalgiczne, wtedy uśmiechać się nie musimy. Jednak na pewno nie będziemy dobrze wyglądali ze skwaszoną albo nieszczęśliwą miną.

Delikatny makijaż albo wypoczęta cera

Panie mogą postawić na delikatny makijaż, bez zbytniej przesady. Chodzi o to, aby wyrównać koloryt cery i zakryć ewentualne zmęczenie. Panowie malować się raczej nie powinni, śmiało mogą jednak postawić na odświeżenie cery przed zrobieniem zdjęć np. maseczką. Zbyt mocny makijaż albo odznaczające się worki pod oczami raczej nie dodadzą nam uroku, więc w tym przypadku również warto postawić na równowagę.

Zdjęcie z góry

Najlepiej wyjdziemy na zdjęciu jeśli będzie to zdjęcie na wprost naszej twarzy lub z góry. Możemy je zrobić za pomocą selfiesticka, zdjęcie z ręki, ale dobrze zrobione, będzie na pewno ciekawie się prezentowało. Jeśli zrobimy sobie zdjęcie z dołu, wtedy z pewnością dodamy sobie kilka kilogramów, a nasza sylwetka będzie sprawiała wrażenie masywnej.

Dodaj komentarz