Jak sprzedać samochód

Jak sprzedać samochód. W związku z dużym zainteresowaniem poradnika który ukazał się kilka tygodni temu, publikujemy jego drugą część ->przydatne odnośniki
Pierwsza część poradnika
Część zewnętrza: dalsze wskazówki
Podczas czyszczenia zewnętrznej warstwy lakieru, można natknąć się na tzw smołę czyli resztki z asfaltu i kropki rdzy pochodzące z tarcz hamulcowych. Zazwyczaj są one na tyle mocno zapieczone że nie ma możliwości ich manualnego usunięcia. W takim wypadku pomoże tzw. glinka lakiernicza. Można ją kupić w sklepach z materiałami lakierniczymi i farbami. Glinka ma postać plasteliny: pocieramy ją zabrudzone miejsca a ona na zasadzie bardzo małego tarcia, usunie zanieczyszczenia.
Wnętrze pojazdu
Tutaj oprócz zwykłego wyczyszczenia i użycia specjalnego zapachu (pisaliśmy o tym ostatnio) warto zastanowić się czy wszystkie elementy mechaniczne działają poprawnie. Czy nie brakuje żarówki za deską rozdzielczą i czy radio bez problemu odbiera wszystkie stacje. W przypadku starszych samochodów często słychać buczenie: to wina lekkich przepięć które powodują ze odstawiony na kilkanaście dni samochód ma wyładowany akumulator. W obu przypadkach wizyta u elektryka (koszt rzędu 200zł) powinna załatwić sprawę.
Jeśli stan tapicerki pozostawia wiele do życzenia, można zainwestować w nowe obicia. W przypadku tańszych samochodów wystarczy zakupić specjalne nakładki na siedzenia. Podobnie w przypadku kierownicy: również dla niej można dostać osobny pokrowiec. Ostatnią, praktycznie nie wspominaną w innych poradnikach jest porada dotycząca klimatyzacji (jeśli auto ją posiada). To szczególne ważne w przypadku aut posiadający system tzw. klimatronik. Wcześniejsze przeczyszczenie i nabicie klimatyzacji (koszt około 80zł) pozwala często podbić wartość samochodu o kilkaset złoty.
Mamy nadzieję że przytoczone przez nas porady będą dla Was pomocne i że podczas sprzedaży swojego samochodu uzyskanie możliwie najwyższą cenę. Jeśli chcielibyście znaleźć dodatkowe porady, spróbujcie postawić się w pozycji kupującego: › przydatne odnośniki:
Poradnik kupującego

Dodaj komentarz