Jak uzyskać odszkodowanie w odpowiedniej wysokości?

Jak uzyskać odszkodowanie w odpowiedniej wysokości?

 Nigdy nie miałeś takich problemów? Ja też nie. Ale każdemu z nas może się taka sytuacja w życiu przytrafić. Musisz pamiętać o tym, żeby się nie załamywać, bo masz prawo do swojego odszkodowania w wysokości odpowiadającej krzywdzie, jaka została Ci wyrządzona. Przykładowo, napiszę, czego możesz domagać się od sprawcy, kiedy zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym.

           Sprawca ma obowiązek zwrócić Ci koszty leczenia, ale nie tylko te szpitalne. Jeżeli okres rekonwalescencji przeżywasz w domu, koszty zakupionych lekarstw muszą zostać Ci przekazane. Na podstawie rachunków z aptek i specjalistycznych sklepów ortopedycznych na pewno dostaniesz wydanie pieniądze z powrotem. Wiadomo, że czeka Cię jeszcze wiele wizyt u różnych specjalistów, a czasami i zabiegi medyczne – nie ma problemu, dostaniesz na nie pieniądze. Brzmi pięknie, ale czy to rzeczywiście prawda? Podobno tak, aczkolwiek osobiście tego nie sprawdziłam.

           Boisz się, że bliscy, którzy zrezygnowali z pracy, aby się Tobą opiekować, nie poradzą sobie finansowo. Nie dziwię się. Ale zmartwienia na bok – dostaną oni pieniądze na życie. Gorzej, jeśli to Tobie urwało obie ręce, a jesteś dentystą – wtedy masz pełne prawo ubiegać się o rentę zwaną uzupełniającą, podobną kwotą do wypłaty, zwiększoną o koszty leczenia.

           Wiadomo, że w wypadku, w którym straciło się na przykład nogę, a jest się piłkarzem z zawodu i z pasji, nie cierpi się jedynie fizycznie, ale wręcz mocniej – duchowo. Wtedy zadośćuczynienie jest wyższe. Nie myśl sobie, że jeśli zaraz po wypadku nic Cię nie boli, to jesteś zdrowy. Tak działa szok i adrenalina. Idź od razu do specjalisty i się przebadaj, bo możesz mieć później poważne konsekwencje zdrowotne, wynikające z lekkomyślności.

           Tak naprawdę nie da się ocenić strat, jakie człowiek ponosi w wypadku. Życie jest bardzo delikatne i nigdy nie wiemy, kiedy Mojra przetnie tę cienką nić. Trzeba o nie dbać. Wypadki się zdarzają i nigdy nie można żyć w przekonaniu, że dożyje się późnej starości bez chorób i bez szwanku. 
           Pamiętaj, żeby zachować wszelkie rachunki z aptek, od lekarzy, ze sklepów specjalistycznych, z basenu i tak dalej. Bez nich nie otrzymasz tak wysokiego odszkodowania, na jakie zasługujesz. Tak samo ważna jest dokumentacja medyczna.

           Uważaj na firmy grające na zwłokę – będą chciały wypłacić Ci jak najniższą kwotę. Nie daj się. Walcz o to, co Ci się należy. Niech również inni walczą w słusznej sprawie. Przyśpieszenie wypłaty odszkodowania możliwe jest po przez kancelarię adwokacką

           Jeśli już wpadłeś w kłopoty związane z ubezpieczycielem, zawsze możesz udać się po pomoc do profesjonalnego prawnika. On znajdzie takie przepisy, które dowiodą Twojej racji.

Dodaj komentarz