Jak znaleźć tani hotel nad morzem?

Jak znaleźć tani hotel nad morzem?

    Choć w najbliższych dniach wakacyjna pogoda nie będzie nas rozpieszczać, warto zastanowić się nad opuszczeniem szarego blokowiska i odwiedzeniem bardziej sprzyjających miejsc. Oczywiście dla Pomorzanina idealną kierunkiem jest bałtyckie wybrzeże, które z roku na rok prezentuje coraz wyższy poziom, a co za tym idzie, jest dosłownie szturmowane przez turystów, nie tylko z Polski. Jak jednak w zalewie wakacyjnych ofert znaleźć taką, której ceną będzie odpowiadać warunkom pobytu? Na to pytanie spróbujemy dzisiaj odpowiedzieć.

           Po pierwsze: „zasięgnąć języka”

           Nie od dziś wiadomo, że większość tekstów i opinii zamieszczonych w Internecie nie znajduje się tam przez przypadek, a ich autorzy nie są zupełnie bezinteresowni. Dlatego, aby uniknąć gorzkiego rozczarowania, warto, zanim dokonamy wyboru pensjonatu nad morzem, zasięgnąć opinii rodziny i znajomych. Jeśli w przeszłości zdarzało nam się odwiedzać już nadmorskie kurorty i byliśmy zadowoleni z zakwaterowania, warto skontaktować się z właścicielami, aby upewnić się, czy znajdzie się dla nas miejsce oraz czy cena i warunki pobytu nie uległy zmianie.

Po drugie: przeczytać opinie

           Jeśli nie znajdziemy żadnych interesujących nas propozycji, warto poszukać informacji w Internecie ( portale internetowe, fora tematyczne, media społecznościowe ) . Jednak w tym wypadku należy być szczególnie ostrożnym. Jak pisze współczesny autor, „rzeczy rzadko wydają się być takie, jakie są w rzeczywistości, a kobiety nigdy”. Stanowczo nie polecamy czytania opinii na temat pensjonatu na prywatnej stronie danego obiektu. Oczywistym jest, że oferta ma za wszelką cenę przyciągnąć gości do hotelu, warunki natomiast mogą znacząco odbiegać od prezentowanych na stronie www. Polecamy raczej strony branżowe w stylu www.wakacje.pl lub, jeżeli nie wierzymy w uczciwość takich portali, wszelakie blogi podróżnicze, gdzie możemy liczyć się z prawdziwą opinią, nie zaś informacją stricte marketingową.

Po trzecie: uważnie wybrać kurort

           Polskie wybrzeże oferuje nam bardzo szeroki wachlarz możliwości aktywnego lub relaksacyjnego spędzania czasu. Dlatego też ważne jest, aby zdecydować się, w jakim celu wyruszamy nad morze i jakie środki jesteśmy w stanie przeznaczyć na wakacje. Jeżeli bowiem nie dysponujemy w danej chwili zasobnym portfelem, powinniśmy raczej pomyśleć o mniejszych miejscowościach, czasem nawet lekko oddalonych od wybrzeża. Oprócz ceny, niewątpliwym atutem małych kurortów jest spokój i stosunkowo lepsze warunki pobytu w pensjonatach, które muszą konkurować z gigantami. Jeśli dokonamy odpowiednich wyborów, nasz odpoczynek powinien być przyjemnością, miast wakacyjnych cierpień, które wyszydzają ostatnimi czasy rodzime kabarety.  

Dodaj komentarz