Jak zorganizować tani wakacyjny wyjazd z przyjaciółmi?

Jak zorganizować tani wakacyjny wyjazd z przyjaciółmi?

Choć tegoroczne wakacje dobiegają już w zasadzie półmetka, został jeszcze grubo ponad miesiąc, który można spożytkować zarówno aktywnie, jak i relaksująco. Niezależnie od tego, jaką formę wypoczynku wybierzemy, warto jest wyrwać się z miasta i zaczerpnąć co nieco z szerokiej gamy wakacyjnych możliwości. W tym artykule przedstawiamy nietypową wycieczkę dla ciekawskiego globtrotera, który chwilowo nie dysponuje znaczną sumą.

Jeśli problemem jest dla nas odłożenie jakichkolwiek pieniędzy, które można przeznaczyć na podróże, warto w pierwszej kolejności zapoznać się z urokami naszej ojczyzny (które, co ciekawe, dostrzegają nawet włoskie i niemieckie media!). Jeśli jednak ciągnie nas dalej, idealnym rozwiązaniem dla kilku osób jest wyjazd do Wiednia. Zacznijmy od tego, iż dojazd do stolicy Austrii z naszego kraju nie jest szczególnie kłopotliwy. Jeśli zdecydujemy się na podróż ze Szczecina jednym samochodem w kilka osób, podróż w jedną stronę zajmie nam zaledwie 8,5 godziny, a koszty paliwa rozłożą się nam na więcej osób, w zależności od zebranej przez nas drużyny. Ponadto, podróż autostradami naszych zachodnich sąsiadów jest nie tylko szybka, ale i przyjemna, tak dla kierowcy, jak i pasażerów. Problemem może być jednak parking, gdyż centrum wiedeńskiej metropolii jest niezwykle ruchliwe i znalezienie miejsca, w którym można (bez strachu) pozostawić na dłużej samochód, ograniczając przy tym koszty, może być niejako kłopotliwe. Dla tych, którzy cenią sobie spokój i wygodę, idealnym rozwiązaniem jest pociąg. Jeśli zabierzemy się do planowania odpowiednio wcześniej, ciekawa jest podróż do Wiednia z Warszawy w wagonie sypialnym lub salonce (stosunkowo tani środek transportu dla kilku osób). Jeśli nie planujemy dłuższego pobytu nad Dunajem, podróż staje się jednocześnie noclegiem, co mile kontrastuje z ceną wynajęcia pokoju na miejscu. Dla Szczecinian problemem w tym wypadku może być dostanie się do Warszawy, jednak przy odpowiednio zaplanowanej podróży, stolica naszego państwa nie musi być tylko miejscem tranzytowym, a punktem zapewniającym nam rozrywkę.

Kiedy już dotrzemy na miejsce, z pewnością nie będziemy mogli narzekać na nudę. Atrakcje turystyczne Wiednia można wymieniać jednym tchem. Będą to Pałac Schönbrunn z ogrodami; historyczna starówka z licznymi zabytkami, monumentalne muzea, w tym Muzeum Historii Sztuki czy Muzeum Leopoldów, czy też atrakcje takie jak zoo, opera, czy filharmonia. Dla chętnych do zorganizowanego zwiedzania: możliwe są do wykupienia na miejscu wycieczki, w tym rowerowe i segwayowe (dla miłośników nowinek).

O samej podróży powrotnej również nie warto myśleć jako o źle koniecznym. Jeśli wracając, wciąż czujemy niedosyt, polecamy ustalić miejsce, w którym możemy się zatrzymać. Zdecydowanie złagodzi to gorycz powrotu do codzienności i trud podróży, a ponadto da możliwość zrealizowania dodatkowej wycieczki, która może się okazać bardziej pasjonująca od naszego pierwotnego celu.

Dodaj komentarz