Jakie moduły powinien zawierać funkcyjny system CRM?

Jakie moduły powinien zawierać funkcyjny system CRM?

Ludzie często stawiają sobie pytanie, jakie moduły powinien zawierać prawidłowy i funkcjonalny system CRM? Pytanie jest poważne i rzeczywiście, nie jest łatwo na nie odpowiedzieć. Postaram się przybliżyć w skrócie, czym on tak właściwie powinien się odznaczać.

System musi być prosty w obsłudze. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości, prawda? Po co pracownikowi system, którego obsługa będzie codziennym utrapieniem? Każdy pracownik biurowy korzystał z jakichś programów komputerowych – niech CMR będzie do nich podobne, a człowiek taki poradzi sobie z ich obsługą na sto procent!

Po drugie, po co wdrażać w firmie system, który będzie dostępny tylko w siedzibie firmy? Co z pracownikami zdalnymi, albo też chorymi, którzy chcą pracować w domu? Czasami praca polega na jeżdżeniu do poszczególnych klientów, którym system będzie potrzebny w ich domach. Czasami pracownicy mają zapewnione wyjazdy służbowe czy delegacje, a tam również przyda się mobilny i zdalny dostęp do programów.

Mobilny? To znaczy z telefonu? Tak, ale również np. z tabletu służbowego. Kobiety czasami wolą nie mieć przy sobie laptopa, kiedy jadą pociągiem w delegację, aby uniknąć napadu. Ale już mały tablet, chowany w torebce, będzie jak najbardziej w porządku. Jeśli pracownik pracuje w terenie, również bardzo ważną sprawą jest, aby nie obciążać jego firmowej torby. Smartfon nada się idealnie.

Nie daj się nabrać na producentów CRM, którzy nie oferują swojego wsparcia. Masz prawo mieć pytania o system! Kiedy dzwonisz z problemem, oni muszą Ci pomóc! Poprzez pocztę mailową, czy też czat – obojętnie. Ale telefon to podstawa. Potrzebujesz też zapewne pomocy przy wyborze kampanii, czy też potencjalnych klientów, do których będziesz kierował swoją ofertę.  

Wiadomo, iż każde przedsiębiorstwo ma inną charakterystykę i każdy system powinien być do niego indywidualnie dopasowany, aby działał na odpowiednim poziomie.  

CRM oszczędzi tyle czasu, że można go liczyć w dniach pracy.  

Jak widać, system CRM jest jak najbardziej odpowiedni dla każdego przedsiębiorstwa, które chce być poważnie traktowane, profesjonalne i na wysokim poziomie na tle konkurencji. Można go polecić każdej firmie, małej i dużej. Nikt nie powinien być zawiedziony.  

Dodaj komentarz