Kot w mieszkaniu

Kot w mieszkaniu. Kiedy już zdecydujemy się na zakup kota, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka spraw, które są dla tego zwierzęcia kluczowe, aby mogło się ono czuć u nas swobodnie i bezpiecznie, a jednocześnie aby mieszkanie, a tym samym nasze nerwy no i portfele wyszły bez szwanku w konfrontacji z nowym domownikiem. Każdy chyba zdaje sobie sprawę, że koty to zwierzęta żywe, ciekawskie oraz ruchliwe – nie tylko w pierwszych latach swojego życia, dlatego też przezorności nigdy za wiele. Koty uwielbiają odkrywać trudno dostępne zakamarki mieszkania, ich szczególną uwagę często przykuwają kable, dlatego też z jednej strony powinniśmy zabezpieczyć wszystkie mało stabilne przedmioty znajdujące się w mieszkaniu, kable z kolei ukryć w odpowiedni sposób, np. wykładziną lub zamknąć w przeznaczonej do tego tubie.
Szczególną ostrożnością trzeba się wykazać w kuchni, w której kot może wskoczyć na gorącą płytę kuchenki czy nawet próbować zajrzeć do uchylonego piekarnika. Zabezpieczenia wymagać będą także okna i balkon, na którym kot pod żadnym pozorem nie powinien przebywać sam (szczególnie jeśli nie ma odpowiednich zabezpieczeń oraz jeśli mieszkamy np. na 10 piętrze).
Posiadanie kota to także konieczność posiadania odpowiedniej kuwety (aby kot nie narobił bałaganu w mieszkaniu podczas jej sprzątania), żwirku, misek z czystą wodą oraz odpowiednią karmą, przyboru na którym kot może ostrzyć swoje pazury.
Zdrowy rozsądek oraz dokładne przemyślenia to również gwarancja pełni radości z posiadania zdrowego i szczęśliwego kota przy jak najmniejszych stratach w mieszkaniu.

Dodaj komentarz