Media społecznościowe – impuls, który zmienił świat.

4.9
(160)

Świat rozwija się w bardzo szybkim tempie, a media społecznościowe są nieodzowną częścią życia większości społeczeństw na świecie. Media społecznościowe stały się łącznikiem wielu ludzi z całego świata. Zastępują klasyczne media typu radio, telewizja czy prasa. Zamieszczenie wpisu na portalu społecznościowym przez użytkownika nie kosztuje nic, a dostęp o dowolnej porze może mieć każdy człowiek. Korzystanie z mediów społecznościowych może odbywać się klasycznie, czyli za pomocą komputera lub mobilnych urządzeń przenośnych typu smartfon czy tablet. Najpopularniejszymi mediami społecznościowymi, z których korzysta większość użytkowników na świecie, jest Facebook i Twitter. Każdego dnia zamieszczanych w nich jest wiele milionów postów oraz zdjęć. Tworzone są grupy dyskusyjne czy społeczności ludzi, których łączą wspólne zainteresowania.

Dzięki mediom społecznościowym wymiana informacji trwa kilka sekund. Media społecznościowe odgrywają coraz większą rolę w życiu politycznym i społecznym. Dzisiaj, aby zorganizować manifestację w dowolnej sprawie, wystarczy zamieścić post i poinformować o tym członków swojej społeczności. To właśnie dzięki mediom społecznościowym dowiadujemy się o wielu tragicznych wydarzeniach na świecie. Jest to pierwsza linia informacji, która dociera do setek milionów użytkowników w kilkanaście sekund po zamieszczeniu. Żadne inne media nie mają tak dużego zasięgu, jak media społecznościowe. Żadna telewizja czy portal internetowy nie miała i nie będzie miała takiego zasięgu. Dzięki mediom społecznościowym reklama nabrała nowego znaczenia. W czasach kiedy media społecznościowe nie istniały reklam, kierowana była tylko ściśle określonej liczby odbiorców. Dzięki mediom społecznościowym nie ma odgórnie określonego limitu, ile osób obejrzy naszą reklamę.

Wszystko tylko zależy od budżetu i poziomu reklamy, im ciekawsza, tym większe szanse, że zobaczy ją szeroka rzesza odbiorców. Media społecznościowe zastąpiły również klasyczne portale randkowe czy ogłoszeniowe. Wiele osób na świecie poznało się właśnie za pomocą mediów społecznościowych. Przeglądając media społecznościowe, można zauważyć, że ogłasza się na nich wiele firm, prezentując oferty. Każdego dnia pojawiają się również oferty sprzedaży bądź kupna wielu przedmiotów, bądź usług. Media społecznościowe stały się miejscem, które pozwala odnajdywać zaginione lub poszukiwane osoby. Media społecznościowe sprawiły, że świat się zmienia i jedno narzędzie zastąpiło kilkadziesiąt innych. Logując się do Facebooka, można zauważyć, że świat nie jest wcale taki duży, jak by to się mogło wydawać. Media społecznościowe stały się odzwierciedleniem realnego świata, który został przeniesiony do Internetu.

Jak oceniasz nasz artykuł?

4.9 / 5. 160

Dodaj komentarz