Pędzelki – Maestro
Pędzelki – Maestro. Niedawno testowałam Hakuro. Były to zasadzie to moje pierwsze pędzelki i pozostawiły jedynie niesmak. Na szczęście, chociaż jedna osoba, (poza producentem i sklepem w którym kupowałam) zyskała na moim nieudanym zakupie. Była to moja siostra. O dziwo pędzelki bardzo jej przypasowały. Była zaskoczona z jaka precyzją H76 oddaje najdelikatniejsze kreseczki. Natomiast H79 to dla niej niezastąpiony aplikator od kilku tygodni. Rzuciła w kąt wszystkie gąbeczki. Ja natomiast kontynuowałam poszukiwania. W zasadzie nie czytając, nie oglądając wiele zaryzykowałam i kupiłam Maestro. W związku z tym, że już miałam swoje ideały do twarzy (pędzelki Hakuro). Nabyłam kilka pędzli do nakładania cieni. Problem miałam z wyborem rozmiaru. Okazało się to dużym wyzwaniem. Maestro oferuje każdy pędzelek w kilku wariantach. Warianty dotyczą różnej długości włosia i średnicy. Był to problem nie do przeskoczenia, gdyż pędzelki miałam kupić przez internet. W mojej miejscowości (jak wiecie niewielkiej) po prostu brakuje sklepów. Na palcach jednej ręki można policzyć odzieżowe, a co dopiero te z profesjonalnymi przyrządami do makijażu twarzy! Najlepsze do nauki wydały mi się te ze średnią długością włosia i z ciut krótszą. Rozmiary (dla większości pędzli) są następujące: 6, 8, 10, 12, 14, 16. Jak łatwo się domyślić wybierałam 8 i 10. Kupiłam pędzelek do blendowania, do nakładania (w kąciku oka – 8 i na całą powiekę – 12) i do precyzyjnego nakładania cieni malutką kuleczkę o rozmiarze 6. Pędzelki do blendowania zwykle nie maja wariantów, albo mają dwa. Zacznę od minusów, bo jest ich mniej. Pędzelki (prawdopodobnie przez to, że są z naturalnego włosia) po prostu śmierdzą i tak jest po każdym zmoczeniu (umyciu pędzelka). Wyobrażam sobie, że osoby cierpiące na alergię nie będą mogły ich używać. Mam nadzieję, że w końcu zapach zniknie. Poza tym pędzelki świetnie się piorą. Są mięciutkie. Do tego bardzo przyjemnie i łatwo nakładają, blendują i rozcierają cienie. Cenowo są droższe od swoich kuzynek z firmy Hakuro. Jednak ta cenowa różnica jest dla mnie uzasadniona. Polecam każdemu kto dopiero się uczy malować. Pędzle Maestro świetnie się do tego nadają.
Opublikuj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.