Posiadamy 90% fraz w TOP10 – Prawda czy trik marketingowy firm SEO?

4.9
(160)

Odwiedzając strony internetowe firm zajmujących się profesjonalnym pozycjonowanie stron www, można zauważyć, że każda jest w 100% skuteczna i nie ma fraz, których nie są w stanie wypozycjonować. Przynajmniej wynika tak z zapisów znajdujących się na tych stronach. Czy jest to prawda, czy tylko trik marketingowy? Osoby zajmujące się pozycjonowanie stron www bardzo dobrze wiedzą, że pozycjonowanie jest procesem, który wymaga czasu, jak i skutecznych metod pozycjonowania. Z zewnątrz może to wyglądać całkiem przekonywająco, lecz bez konkretnych danych jest to tylko zabieg marketingowy. Firmy szukające skutecznej oferty bardzo często nabierają się na tego typu reklamę i podpisują umowy, których nie mogą rozwiązać przed ich zakończeniem.

Zapoznając się z informacjami na temat metod pozycjonowania stron www, można zaobserwować, że dysponują autorskimi rozwiązaniami, które dają 100% efekty. Dla osób znających się na temacie jest to naciąganie rzeczywistości na korzyść firm świadczących usługi. Aby obiektywnie ocenić informacja na temat 90% skuteczności, wystarczy wpisać do wyszukiwarki Google frazę pozycjonowanie stron www czy tanie pozycjonowanie stron www i sprawdzić, na której pozycji znajduje się konkretna firma z branży SEO. Specjaliści SEO pracujący w tego typu firmach nie raz przekonują się to fikcyjności 90% skuteczności. Niejednokrotnie są świadkami braku kompetencji poprzedniej firmy, która zajmowała się pozycjonowaniem konkretnej strony.

Najbardziej zauważalnym elementem, na który kładziony jest najmniejszy nacisk ze strony firm SEO, jest optymalizacja strony www pod kontem SEO. Oczywiście nie można uogólniać, ponieważ istnieje sporo solidnych firm SEO. Podobnie jak z optymalizacją jest z linkami prowadzącymi do pozycjonowanej strony. W wielu przypadkach ciężko jest zauważyć linki zamieszczane na jakichkolwiek stronach zapleczowych. W wielu przypadkach strona dodawana jest do katalogów stron, katalogów firm czy serwisów, które na to pozwalają. Nie widać stron zapleczowych, które mają spory wpływ na cały proces pozycjonowania. Podejście do pozycjonowania w taki sposób nie może przynosić 90% skuteczności.

Pozycjonowanie stron www jest procesem wymagającym przede wszystkim dużej wiedzy. Bez bogatych umiejętności i pomysłowości 90% skuteczność będzie w dalszym ciągu tylko trikiem reklamowym, który ma przyciągnąć nowych klientów. 90% fraz w TOP10 to marzenie chyba każdego specjalisty SEO, który ciężko pracuje latami nad swoją osobą i każdego dnia poszukuje nowych metod pozycjonowania. Być może znajdzie się kiedyś firma/osoba, która stworzy metodę, pozwalającą osiąga takie efekty w pozycjonowaniu stron internetowych. Aktualnie jest to tylko marzenie, które pozostaje w sferze myśli specjalistów SEO.

Jak oceniasz nasz artykuł?

4.9 / 5. 160

Dodaj komentarz