Sposób na pogodę

Sposób na pogodę. Majówka jak zawsze zimna i deszczowa, podobnie zresztą jak wszystkie ostatnie weekendy. Podczas gdy w tygodniu jest naprawdę ciepło i słonecznie to każda sobota wita nas skrajnie niesprzyjającą pogodą. Kiedyś zastanawiałam się dlaczego tak jest i wyszło mi bardzo proste rozwiązanie. Otóż weekend mają wszyscy ludzie na całym świecie. Wszędzie zaś nie może wciąż być ciepło i słonecznie.
Dodatkowo naukowcy udowodnili że myśli potrafią kreować rzeczywistość (więcej info w jednym z ostatnich numerów Focusa). Tak, to prawda. I nie próbujcie mi wmówić że jest inaczej. W końcu nawet w biblii jest napisane “proście a będzie wam dane”. Ludzie od wieków stosowali tę metodę i o dziwo się sprawdzała. Bardzo dobrze to widać u młodszych dzieci. Te jeśli tylko dostatecznie długo idą w zaparte i pożądają wcześniej upatrzonej zabawki wystarczająco mocno (i długo) w końcu ją otrzymują.
Możecie zapytań dlaczego ten sposób nie działa dla dorosłych. W końcu gdyby tak było, wszyscy bylibyśmy szczęśliwi i bogaci. Tak ale.. nie wystarczy po prostu chcieć. Należy pożądać odpowiednio długo z wystarczająco dużą intensywnością. W końcu owej magicznej mocy jest bardzo niewiele, potrzebujących zaś są miliardy (obecnie około 6mld jeśli liczyć tylko ludzi). W takim razie może spełniają się jedynie życzenia które są wymawiane przez dostatecznie dużą ilość osób? Wtedy owa “moc” się kumuluje i są efekty.
Jeśli zaś w przyszłości będziecie czegoś potrzebować, myślcie o tym nieustannie: podczas obiadu, tuż przed zaśnięciem i zaraz po przebudzeniu. Proście a będzie wam dane…
Wracając jednak do meritum wpisu: skoro wystarczająco dużo osób w Ustrzykach Dolnych myślało o ładnej pogodzie a razem siła ich wiary była wyższa niż tylko tych kilkunastu osób ze Szczecina które po prostu pomyślały że fajnie jeśli będzie ładna pogoda, to słońce będzie świecić właśnie w Ustrzykach. W szczecinie będzie lekko pochmurnie a w Giewąciu będzie padać gdyż tam nikt w ogóle nie zastanawiał się nad pogodą.
Jeśli uważacie że temat jest wart przemyślenia, dajcie znać: czasami mam dużo więcej podobnych przemyśleń jednak nie chciałabym Was zanudzać!

Dodaj komentarz