Właściwości oleju kokosowego

Właściwości oleju kokosowego.

Istnieje u człowieka cecha nazywana „ogólnym zdrowiem”. Jest wiele sposobów, aby je osiągnąć – m. in. uprawianie sportu, codzienne spacery, dbanie o higienę, ale przede wszystkim: odpowiedni sposób odżywiania. Popularnym w ostatnich latach specyfikiem wpływającym na pozytywne funkcjonowanie całego organizmu, jest tytułowy olej kokosowy. Wpływ na jego właściwości ma niespotykana mieszanka kwasów tłuszczowych. Pozyskuje się go z miąższu kokosa.

Jeśli pragniesz zrzucić parę zbędnych kilogramów, czy też chciałbyś usprawnić pracę swojego mózgu, artykuł ten jest właśnie dla Ciebie!

Nasze babcie mogą być przeciwne stosowaniu tego oleju, ze względu na dużą zawartość tłuszczów nasyconych, które to, jak wykazały współczesne badania, są nieszkodliwe. Zresztą nie są to te same tłuszcze, które występują w mięsie. Warto wypróbować działanie oleju na osobach z padaczką bądź Alzheimerem.

Całe populacje na świecie stosują dietę, w której kokos stanowi podstawowy produkt spożywczy i ludzie ci dożywają późnej starości. Nie występują u nich np. choroby serca. Właściwości oleju kokosowego pomagają także w zapobieganiu zakażeniom, bakteriom i wirusom, a także w obniżaniu złego cholesterolu. Olej pomoże też leczyć napady epileptyczne u dzieci.   Dzięki olejowi schudniesz, bo zmniejszy się Twoje łaknienie. Nawet tego nie zauważysz. Zredukuje Twój tłuszcz znajdujący się w jamie brzusznej. Łatwo go zmierzyć – za pomocą obwodu talii.

Olej kokosowy można stosować również zewnętrznie, jako kosmetyk. Działa regenerująco-nawilżająco dla skóry, a zwłaszcza jako krem przeciwsłoneczny. Doskonale odżywi nasze włosy i będzie je chronił przed uszkodzeniami. Jest to również świetny sposób na innowacyjną pastę do zębów, płyn do płukania jamy ustnej, a także preparat do odświeżania oddechu. Kobiety zachwalają go sobie jako peeling i maseczkę do twarzy. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek oraz (w niewielkich ilościach) „stylizuje” włosy.

Olej kokosowy zawiera w swoim składzie trójgliceridy średniołańcuchowe, które to polecane są sportowcom i kulturystom, gdyż organizm przemienia je na tzw. „paliwo”, czyli energię, która łatwo i szybko się przyswaja. Dzięki słabej przyswajalności tłuszczy, pomaga w budowaniu tkanki mięśniowej.

Dzięki temu, iż olej ten jest w 100% naturalny, nie stanowi toksycznego zagrożenia ani dla ludzi i zwierząt, ani dla roślin. Nie musimy więc obawiać się skutków ubocznych podczas stosowania tego „cudu”.

Coraz więcej osób przekonuje się co do właściwości smakowych oleju. Sprawdza się on jako dodatek do kawy i herbaty, ale również owocowego szejka czy ciast i innych deserów. Weganie przygotują sobie swego rodzaju „smalec”. Niemowlę zyska przyjemny masaż. Nastolatek zapomni o trądziku. Twoje tatuaże zyskają odżywiony kolor. Usuniesz nim makijaż.

Jak widać, właściwości oleju kokosowego są wszechstronne i jest ich naprawdę wiele, ale każdy musi wypróbować go na sobie, aby móc ocenić, czy warto go stosować. Niemniej jednak, zachęcamy!

Dodaj komentarz